Kahe aastaga on jõutud 86 osaleja ja 7 osaleva meeskonnani, sealhulgas alates sellest aastast on jooks ka rahvusvaheline
Dsc 6439 1

Aitäh kõigile, 2023 SUNRUN!

2023 aastal liitus meeskonnaga mitmeid uusi toetajaliikmeid, ikka eesmärgiga muuta
jooks osaleja jaoks nauditavamaks. Samuti suutsime sel aastal kaasata mitmeid uusi
toetajaid. Oma õla pani alla ka Saarte Koosköökogu, tänu kellele saime korraldada võistluse eelõhtul ka Juhan Mikkori läbiviidud teadlikuma trennitegemise seminari. SunRun
elamusjooksu toetasid WOW Elamuskeskus, BeautifulMe, Ubala, SJK Aameraas, Piidivabrik; Saaremaa vesi, Tzoon, Liikumisaasta 2023, Saaremaa Spordiliit ja Orissaare Sport. Suur tänu kõigi jooksusõprade nimel SunRun toetajatele, te annate olulise lisaväärtuse sellele toredale jooksupeole. Tänusõnad fotograaf Allan Mehik´ule, võistluse suurepärase jäädvustamise eest.

Tagasivaade 2023 Sunrun

Laupäeva 03.juuni 2023 hommikul oli juba enne kella nelja (päikesetõus Kuressaares on sel päeval 04.33) hulk võistluse korraldajaid ja esimese vahetuse jooksjaid stardialal askeldamas. Kiired juhised veel jooksjatele, gps seadmed õlavööle ja täpselt päikesetõusul Andre stardipaugu andiski. Paljude kaasaelajate hüüete saatel (meid võis olla isegi pea 50) ületasid esimese vahetuse jooksjad ja väga varased ärkajad stardijoone.
Tulekul oli ilus sportlik ja päikseline päev. Iga jooksja valis omale jõukohase tempo ja nii see jooksjaterivi mööda kergliiklusteed Nasva poole teele läkski, saatjaks tiimikaaslased ja toetajad. Etappe on jooksul 15, lühim neist ligi 8 km ja pikim 15,5 km. Iga vahetuspunkt oli tähistatud SunRun lipuga, lisaks hulgaliselt kaasaelajaid, muusikat, mõnes punktis ka kohvi ja muud meeldivat.
Väliskülalised Leedust olid väga kiired ja läbisid ligi 180 km pisut üle 12 tunniga, väga kaugele ei jäänud neist ka meeskond, kus olid paljud parimad Saaremaa jooksjad. Rada võib läbida nö pea täiega joostes kui ka pisut aeglasemalt läbides. Olulisem on hea meeskonnavaim ja üheskoos jooksmise nautimine. Mis iganes formaadis teatejooks annab alati meeskonnaliikmetele lisajõudu ja nii on see ka SunRun-l. Illiku laiule sisenemine oli soovitav teha võimalikult paljude meeskonnaliikmetega koos ja meeskonnad läbisidki viimased 300m koos, et saada lõpujoonel kaela väga ilusad tammepuidust medalid ja kaasaelajate aplausi osaliseks.

Kahe aastaga on jõutud 86 osaleja ja 7 osaleva meeskonnani, sealhulgas alates sellest aastast on jooks ka rahvusvaheline. 2023 aastal osales ühe väga tuntud Leedu jooksumehe nimeline meeskond – Sorokin Team, kes läbis raja ligi 12 ja poole tunniga. Harrastussportlastest (artikli autori termin, kes loeb ka ennast nende hulka kuuluvaks ) koosnevad meeskonnad läbivadki raja kiiresti. Laiem sihtgrupp on erinevad harrastajatest koosnevad meeskonnad, kes naudivad rajal olekut kauem ja kasutavad ära ka enamuse päevavalgusest.
Raja mahamärkimise ja ettevalmistamise rõõm oli seekord põhiliselt Andre ja Taavi
korraldada. Rajameistrite töö sai osalejatelt palju kiidusõnu (mõnest väikesest rajal eksimisest hoolimata), rada oli väga mitmekülgne ja osalejad nägid väga palju kauneid
Saaremaa paiku – muuhulgas läbiti ajalooline Lõmala-Kaugatoma päranditee, (minu äsja loadbsaanud poeg Karl ei suutnud ära imestada, et mis liiklusmärgid need küll on ?) kauni Leedri küla, palju teisi ilusaid külasid, Tagalahe ja Küdema lahe kalda, Panga panga, Soela sadama, ja lõpuks kauni Illiku laiu. Rajal olnud meeskondade liikumist saad jägi vaadata aadressil:
https://sportrec.eu/gps/sunrun-23?fbclid=IwAR2d1jbmKhFTaP6HVkUsEL2XitrkNGPoJ1EvTket3R297CjK2qg4MUc6Z1E

Kuna rada läbib paljusid väga tegusaid külasid, siis on korraldajatel plaanis kaasata
tulevikus ka neid kogukondi aktiivsemalt võistlusmelusse. Kui suurepärane idee see on, näitas minu poolt vaid loetud päevad enne võistlust Vanakubja seltsi ühele eestvedajale tehtud telefonikõne. Võistluspäeval ise Vanakubja külast läbi joostes leidsin eest suurepärase üllatuse – viinamarjade, banaanide, vee, alpikella ja neidude kaasaelamisega ergutati kõiki jooksjaid. Suur-suur aitäh teile selle eest Vanakubja küla kogukond ! See andis väga palju lisajõudu, et reipalt Võhma külasse välja joosta.
Võistlusele annavad väga palju juurde gps- seadmed, mis täidavad teatepulga rolli ja
samas annavad ülevaate pea reaalajas (mõnekümne sekundilise hilinemisega) võistlejate
asukohast. Võistluse osalejatel ja jälgijal on online ülevaade kuidas tema meeskonnal või
lemmikul läheb. Võistluse suurt populaarsust ja kasvupotentsiaali näitab üle 600 online
jälgija, kes päeva jooksul asjal pilku peal hoidsid ja kaasa elasid.

Järgmine elamusjooks SunRun toimub 01.juunil 2024, kõik huvilised saavad selle juba endale kalendrisse märkida. Teeme korraldusmeeskonnaga aktiivselt tööd, et järgmisel aastal on juba meeskondi ja osalejaid kordades rohkem.
Sel aastal korraldusmeeskonnaga liitunud
Jooksusõber Rain Jano

LOE LISAKS

Kahe aastaga on jõutud 86 osaleja ja 7 osaleva meeskonnani, sealhulgas alates sellest aastast on jooks ka rahvusvaheline
ÜHENDUSES LOODUSEGA: AVASTA KEHA JA VAIMU TASAKAAL JOOKSUGA
KUTSE SEIKLUSELE SAAREMAAL: SUNRUN – JOOKS, MEESKONNATÖÖ JA LOODUSE ILU