SunRun finish Team Kaitsevägi

SunRun 2024 – päikesetõusust keskööni!

Nime “elamusjooks” all mõistame korraldajatena, et osalejatel oleks see päev täis erinevaid elamusi, üllatusi, meeskonnavaimu, sportlikku pingutust ja lõpetuseks ka rahulolu – ma tegin selle ära ning nüüd on aeg kõike tehtut nautida.

Selle aasta SunRun elamusjooksul oli suurepärane ilm, väga sportlikud 22 osalevat meeskonda, kokku üle 250 jooksja ning tegusad ja innustavad Saaremaa 18 kogukonda, kes meile raja ääres kaasa elasid.
SunRun korraldusmeeskond on kasvanud, misläbi saame panustada rohkem, et teha sellest jooksust tõeline elamus, millele lisaks tagada osalejate ohutus ja rahulolu.

SunRun elamusjooks on midagi erilist, mida näitab ka selle stardiaeg 01. juuni 2024 kell 04.33 ehk päikesetõus Kuressaares. Lisaks sündis sel aastal asjaolude kokkusattumisel ilus moment, mille võiks muuta tulevikus traditsiooniks – nimelt WoW Keskuse ees stardipaugu andnud Kuressaare Haigla peaarst dr Edward Laane läks ka ise koos esimese vahetusega rajale. Meeskondade suurused olid üsna erinevad, millest väikseim tiim oli 5 liikmeline, mis on päris suur väljakutse, et 180 km läbida. Keskmiselt oli meeskondade suuruseks 9-12 liiget.
Suurima tiimiga, mis koosnes 18 liikmest, tuli välja Päästeameti Põhja Demineerimiskeskus ja sõbrad. Iga inimene suudab meeskonna koosseisus rohkem pingutada ja seda oli rajal ka igal sammul märgata, olgu meeskond väike või suur. 

Meeskondade liikumise jälgimiseks kasutame Gps seadmeid, mis antakse nö. teatepulgana edasi jooksjalt-jooksjale. Jooksu jälgis seeläbi üle tuhande inimese, mis näitab, et see läheb inimestele korda. Illiku laiule jõudes ehk umbes 300m enne lõppu jookseb kogu võistkond koos, et kogeda veelkord päeva jooksul tekkinud meeskonnavaimu ja rõõmu ühisest pingutusest.

Jooksu korraldusmeeskonnaga rõhutame, et tegemist on elamusjooksuga ning osalejate jooksukiirus ei ole esmane. Samas on kõigil, kes soovivad kiiresti joosta, ka see võimalus olemas. Rajal kedagi “ootele” ei panda ja kiirematel jääb lihtsalt aega Illiku laiul peale lõpujoone ületamist rohkem head keskkonda ja seltskonda nautida. Sel aastal oli Team Kaitseväel aega Illiku laiu olude, sh sauna, massaaži, õhtusöögi ja peo nautimiseks tublisti rohkem kui 6 tundi.

Meie elamusjooksul on juba sedavõrd toetajaid, et igale osalejale jagub midagi. Loosisime nii reede õhtul jooksu sissejuhatusel, kui finiši järgselt Orissaares välja hulgaliselt loosiauhindu. Ürituse suurim toetaja oli Sportland, kelle logodega kaare alt alustati ja lõpetati elamusjooks. Osalejatele pakkusid raja ääres kehakinnitust lisaks kogukondadele veel paljud toitlustuskohad. Meie üritust toetasid Kliff Butiik Pangal ja Sassimaja Leisis. SunRuni eesmärk on ka tervislike eluviiside edendamine. Meiega liitusid sel aastal Kuressaare Haigla, kes oli oma telgiga väljas Illiku laiul, mõõtes osalejate tervisenäitajaid. Saaremaa Punase Risti selts õpetas osalejatele erinevaid esmaabi võtteid Võhma ja Jaani vahetuspunktides.

Kogukondade kaasaelamine jooksule sai alguse juba pisut peale 06.00-i. Toomalõuka külaplatsil pakkusid osalejatele kiluvõileibu, suupisteid, sooje pannkooke (+ umbes 10 sorti erinevat moosi) Tiirimetsa selts, Toomalõuka selts ning meeleolu loos elava muusikaga Sõrvemaa Pärimuse Selts.

Ja seda kõike merekaldal, suvises päikepaistes ja ikka suure kaasaelamisega, lihtsalt imeline. Kogukondade kaasaelamine andis üritusele nii palju juurde ja kindlasti jätkame sellega ka edaspidi. Viimased kaasaelajad andsid endast parima Maasi linnuse juures, et jooksjail ikka tuju üleval hoida umbes 23.30 paiku. Suur-suur aitäh teile kogukonnad, te tutvustasite kõigile osalejatele Saaremaa maitseid ja külalislahkust parimast küljest. Läbi kogukondade pakutavate maitseelamuste olime ka osa Saaremaa Toidufestivalist ja Maitsete Aasta´st. Kogukondade kaasaelamist toetas omalt poolt Saarte Koostöökogu ja Leader programm.

Jooksu järgne meeleolu Illiku laiul oli kõigil väga positiivne, päeva jooksul kogetud elamusi, mida meeskonnaliikmetega jagada, oli kogunenud omajagu. SunRun 2024 lõppes pisut enne keskööd, kui viimaseid saabujaid võttis lõpujoonel vastu enam kui 50 kaasaelajat + väga energiline õhtujuht koos abilistega. Me tegime sellest üritusest üheskoos midagi üsna suurt ja nauditavat !
Kohtume taas 31. mail 2025 – spordisõbrad, Saaremaa kogukonnad ja toetajad saavad selle kuupäeva endale juba kalendrisse pista.

SunRun 2024 sai teoks tänu meie toetajatele – Sportland, Saarte Koostöökogu, WoW
Keskus, Öun, Saaremaa Vesi, Aameraas, Elamus Spa, Ubala, Joogiekspert, Piidivabrik, ASA
Spa Hotel, Meri Spa, GoSpa, Beautiful Me, Karujärve Tervisespordikeskus, Kuressaare
Haigla, Saaremaa Punane Rist, Sassimaja, Kliff Butiik, Bestvent, Saaremaa Spordiliit,
Saaremaa Toidufestival ja Maitsete Aasta, Rapla Jooksuklubi, Triathlon Estonia.
Suur tänu teile toetuse ja meeldiva partnerluse eest !

Suurte tänusõnadega, et tegite enda ja meie päeva (ja pisut ka suveööd) elamuste rohkeks!
SunRun korraldusmeeskond

Similar Posts